Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha

Członkowie Rady Programowej - kadencja 2018-2022

dr hab. inż. st. of. Paweł Zalewski

Profesor nadzwyczajny Akademii Morskiej (AM) w Szczecinie, Dziekan Wydziału Nawigacyjnego AM.

Przewodniczący Rady Programowej Morskiego Centrum Nauki.

 

prof. dr hab. Mariusz P. Dąbrowski

Fizyk, teoretyk, profesor doktor habilitowany  nauk fizycznych, specjalista w zakresie kosmologii, teorii cząsteczek elementarnych i fizyki jądrowej, pracuje w Instytucie Fizyki Uniwersytety Szczecińskiego oraz Narodowym Centrum Badań Jądrowych; od stycznia 2013 roku prezes Fundacji Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha

Zastępca Przewodniczącego Rady Programowej MCN

 

dr Halina Stelmach

żona prof. Jerzego Stelmacha, patrona MCN: promuje dorobek profesora Stelmacha

 

Lech Karwowski

historyk i krytyk sztuki; Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie; jeden ze współautorów koncepcji utworzenia Muzeum Morskiego a następnie Centrum Nauki w Szczecinie.

 

Piotr Kossobudzki

Współtwórca Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, konsultant ds. komunikacji naukowej; zawodowo zajmuje się i.in. tworzeniem i konsultowaniem projektów muzeów, centrów nauki i wystaw, tworzeniem i konsultowanie dokumentacji projektowej i przetargowej wystaw, nadzorem na wykonawcami wystaw i całych placówek, projektowaniem i produkcją eksponatów interaktywnych i wystaw, szkoleniem (m.in. dla naukowców) z atrakcyjnych metod prezentacji treści naukowych, medycznych i technicznych.

 

prof. dr hab. Piotr Masojć

agronom, zawodowo związany z Akademią Rolniczą (AR) w Szczecinie i od 2009 roku z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym (ZUT) w Szczecinie, na którym objął stanowisko profesora zwyczajnego; w latach 2002-2005 był prorektorem AR, od 2012 został kierownikiem Katedry Genetyki Hodowli i Biotechnologi Roślin ZUT

 

dr hab. prof. US Radosław Skrycki

Zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego (IHiSM), przewodniczący Zespołu Historii Kartografii przy Instytucie Nauki PAN i znany historyk kartografii, od 2018 jest członkiem redkolegium (rady naukowej) "???????o-??????????? ??????????? ? ???????", od 2017 r. jest redaktorem naczelnym "Przeglądu Zachodniopomorskiego", od 21 stycznia 2016 r. jest członkiem Rady Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego w Mieszkowicach. Od czerwca 2018 - ekspertem ds. szlaków kulturowych przy Marszałku Województwa Zachodniopomorskiego.
 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sara Maćkowiak 14-02-2020 09:44:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Sara Maćkowiak 14-02-2020
Ostatnia aktualizacja: Sara Maćkowiak 14-02-2020 10:53:07