Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha

Członkowie Rady Programowej - kadencja 2018-2022

dr hab. inż. st. of. Paweł Zalewski

dr hab. inż. st. of. Paweł Zalewski, prof. Akademii Morskiej w Szczecinie. Inżynier, nawigator morski. Od 2007 roku kierujący centrum symulatorów nawigacyjno-manewrowych statku w AMS. Od 2008 roku członek Polskiego Forum Nawigacyjnego i ekspert polskiej delegacji do Podkomitetu Nawigacji oraz Podkomitetu ds. Bezpieczeństwa Żeglugi, Radiokomunikacji oraz Poszukiwania i Ratownictwa Międzynarodowej Organizacji Morskiej. W latach 2014-2016 był redaktorem naczelnym European Journal of Navigation. Od 2016 Dziekan Wydziału Nawigacyjnego AMS. Jest autorem i współautorem ponad 90 publikacji, w tym 4 monografii oraz dwóch opatentowanych wynalazków, kierownikiem projektów badawczych i wykonawcą kilkudziesięciu prac w tym prowadzonych w AMS dla Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jego zainteresowania badawcze obejmują systemy nawigacyjne, bezpieczeństwo nawigacji oraz inżynierię ruchu morskiego.

Przewodniczący Rady Programowej Morskiego Centrum Nauki.

prof. dr hab. Mariusz P. Dąbrowski

Fizyk, teoretyk, profesor doktor habilitowany  nauk fizycznych, specjalista w zakresie kosmologii, teorii cząsteczek elementarnych i fizyki jądrowej, pracuje w Instytucie Fizyki Uniwersytety Szczecińskiego oraz Narodowym Centrum Badań Jądrowych; od stycznia 2013 roku prezes Fundacji Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha

Zastępca Przewodniczącego Rady Programowej MCN

 

dr Halina Stelmach

żona prof. Jerzego Stelmacha, patrona MCN: promuje dorobek profesora Stelmacha

 

Lech Karwowski

historyk i krytyk sztuki; Dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie; jeden ze współautorów koncepcji utworzenia Muzeum Morskiego a następnie Centrum Nauki w Szczecinie.

 

Piotr Kossobudzki

Współtwórca Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, konsultant ds. komunikacji naukowej; zawodowo zajmuje się i.in. tworzeniem i konsultowaniem projektów muzeów, centrów nauki i wystaw, tworzeniem i konsultowanie dokumentacji projektowej i przetargowej wystaw, nadzorem na wykonawcami wystaw i całych placówek, projektowaniem i produkcją eksponatów interaktywnych i wystaw, szkoleniem (m.in. dla naukowców) z atrakcyjnych metod prezentacji treści naukowych, medycznych i technicznych.

 

prof. dr hab. Piotr Masojć

agronom, zawodowo związany z Akademią Rolniczą (AR) w Szczecinie i od 2009 roku z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym (ZUT) w Szczecinie, na którym objął stanowisko profesora zwyczajnego; w latach 2002-2005 był prorektorem AR, od 2012 został kierownikiem Katedry Genetyki Hodowli i Biotechnologi Roślin ZUT

 

dr hab. prof. US Radosław Skrycki

Zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego (IHiSM), przewodniczący Zespołu Historii Kartografii przy Instytucie Nauki PAN i znany historyk kartografii, od 2018 jest członkiem redkolegium (rady naukowej) "???????o-??????????? ??????????? ? ???????", od 2017 r. jest redaktorem naczelnym "Przeglądu Zachodniopomorskiego", od 21 stycznia 2016 r. jest członkiem Rady Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego w Mieszkowicach. Od czerwca 2018 - ekspertem ds. szlaków kulturowych przy Marszałku Województwa Zachodniopomorskiego.
 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sara Maćkowiak 14-02-2020 09:44:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Sara Maćkowiak 14-02-2020
Ostatnia aktualizacja: Sara Maćkowiak 17-08-2020 08:58:19